Karty micro SD do telefonów

Karty pamięci znajdują zastosowanie w wielu sprzętach – aparatach i kamerach cyfrowych, a także w telefonach komórkowych. Karty, które zwykle instalujemy właśnie telefonach to microSD. Jest to najmniejsza seryjnie produkowana karta pamięci. Jej wymiary to 11x15x1mm, co oznacza, że jest dwukrotnie mniejsza o tradycyjnej karty SD. Tego rodzaju karty mają pojemność aż do 32 GB, co niewątpliwie jest ich dużą zaletą.

Format microSD jest bardzo popularny i chętnie stosowany nie tylko do telefonów komórkowych, ale także innych małych mobilnych urządzeniach. Jeśli natomiast chodzi o klasy prędkości zarówno odczytu, jak i zapisu to obecnie wyróżnia się następujące: klasa 2 – 16Mb/s = 2MB/s, klasa 4 – 32Mb/s = 4MB/s, klasa 6 – 48Mb/s = 6MB/s, klasa 10 – 80Mb/s = 10MB/s. W razie uszkodzenia karty, podobnie jak z karty SD, z micro SD również można zapisane dane odczytać za pomocą specjalnego urządzenia, jednakże najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, gdyż to właśnie oni zwykle dysponują najodpowiedniejszym sprzętem.

Dostępne są również karty do telefonów microSDHC (Micro Secure Digital High Capacity), jednakże ten rodzaj kart pamięci nie będzie współpracował ze wszystkimi sprzętami, które obsługują karty microSD. MicroSDHC również można stosować w nawigacjach satelitarnych, popularnych MP3, a także innych urządzeniach obsługujących format SDHC. Istnieje jednak możliwość, że karta microSDHC zainstalowana w sprzęcie przystosowanym do kart SD będzie dostępna jako karta pamięci SD o pojemność 2GB. Powodem jest to, że karty microSD korzystają z systemu plików FAT, natomiast microSDHC z systemu FAT32.

Zasadniczą jednak różnicą pomiędzy kartami pamięci micro SD a micro SDHC jest jak już zostało wspomniane, pojemność. To właśnie ta cecha najbardziej przemawia za kupnem karty SDHC. Dodatkowym atutem jest cena, która również nie należy do wygórowanych. Jednakże wybór karty do telefonu komórkowego jest dla każdego sprawą indywidualną i powinien sam zadecydować, który format będzie najbardziej odpowiednim – mikro SD czy może micro SDHC.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/vks/public_html/080.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-sdhc-yum-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367