Różnice między standardem SD i SDHC

Karty pamięci to swego rodzaju nośniki danych. Mają bardzo szerokie zastosowanie, bowiem wykorzystuje się je do takich sprzętów jak: aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, telefony komórkowe, popularne odtwarzacze MP3, przenośne odtwarzacze multimedialne, konsole do gier, komputery, a także ramki cyfrowe oraz palmtopy. Dotychczas powstało wiele formatów takich kart, te najpopularniejsze to CompactFlash (CF), Secure Digital (SD), MultiMedia Card (MMC), Memory Stick (MS), SmartMedia (SM).

Nowością są karty SDHC, które bez trudu można obecnie kupić również w Polsce. Mimo, że karty SDHC niedawno pojawiły się na rynku to szybko zyskały uznanie. Podobnie jak karty SD, które dotychczas wykorzystywaliśmy w kamerach i aparatach cyfrowych, a także w telefonach komórkowych, te również mają wiele zalet.

Jednakże format SD i SDHC dzielą pewne różnice. Przede wszystkim karty SDHC mają znacznie większą pojemność niż karty SD. Można zatem na niej zapisać dużą ilość zdjęć oraz filmików, na przykład z wakacji, balu sylwestrowego czy innej uroczystości. Co więcej, za kartami SDHC przemawia także wyższy transfer danych. Oczywiście zależy to od klasy takiej karty. Warto również pamiętać o tym, że nie wszystkie urządzenia obsługujące format SD będą również kompatybilne z formatem SDHC. Nim się więc zaopatrzymy w tę nowoczesną kartę, należy sprawdzić, czy aby na pewno nasze urządzenie ja obsłuży. Jednakże urządzenia, które posiadają czytnik SDHC bez trudu współpracować będą z kartami o formacie SD.

Ciekawostką jest to, że dostępne są karty, które wyposażone są w swego rodzaju przełącznik. Jego zadaniem jest określanie trybu, w jakim ma pracować karta. Tryby te to oczywiście standard SDHC z pełną pojemnością, z kolei tryb SD to jedynie pojemność 2GB. Istotną kwestią jest cena, na szczęście karty SDHC są stosunkowo niedrogie. Wszystko to przemawia zatem na korzyść kart o technologii SDHC. Warto więc w nie zainwestować i umieścić w odpowiednich sprzętach, np. kamerach lub aparatach cyfrowych, które bez trudu można obecnie kupić również w Polsce.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/vks/public_html/080.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-sdhc-yum-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367