Urządzenia do odczytywania danych z kart

Odczytywanie danych z kart pamięci umożliwiają czytniki kart pamięci. Niezbędne one są w chwili, kiedy musimy przenieść dane z telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego czy też innego urządzenia. Bywa, że w takie czytniki wyposażone już są komputery. Wówczas urządzenie to zintegrowane jest z płytą główną. Jeśli jednak tak nie jest, to bez trudu podłączyć można czytnik przez port USB. Warto wiedzieć, że taki czytnik może być niewielkich rozmiarów urządzeniem, które posiada wyłącznie slot na USB. Zaletą jest to, że można zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie, nie zajmie miejsca w plecaku czy torebce, a w razie konieczności będziemy mieć go „pod ręką”.

Czytnik kart pamięci może również posiadać kabel USB, który podłączamy do odpowiedniego miejsca w komputerze. Przez zakupem urządzenia do odczytywania danych warto zasięgnąć nieco informacji na ich temat. Przede wszystkim należy wiedzieć, że dostępne są dwa rodzaje czytników kart pamięci. Pierwszy z nich obsługuje wyłącznie jeden rodzaj kart, drugi z kolei jest przystosowany do odczytu danych z różnych kart pamięci – np. CompactFlash (CF), Secure Digital (SD), MultiMedia Card (MMC), Memory Stick (MS), SmartMedia (SM), Secure Digital High Capacity (SDHC).

Zaletą czytników kart pamięci jest zwiększenie prędkości przegrywania danych, na przykład z urządzenia cyfrowego obsługującego format SDHC na komputer. Co istotne, będąc w posiadaniu czytnika już nigdy więcej nie będziemy musieli kłopotać się z kablami, za pomocą których zwykle przesyłaliśmy dane do komputera. Oczywiście nie był to problem jeśli tę czynność wykonywaliśmy nieczęsto. Natomiast w przypadku, gdy na przykład robimy dużo zdjęć zdecydowanie czytnik ułatwia nam zadanie, bowiem cały proces odbywa się sprawniej i co bardzo ważne – szybciej.

Czytniki kart pamięci nie są drogimi urządzeniami, dlatego też warto w nie zainwestować i ułatwić sobie pracę. Warto również zwrócić uwagę czy czytnik obsługuje karty z adapterem. Dostępne są również urządzenia, które mają wejścia na karty pełnowymiarowe, a także na karty mini oraz micro. W takim wypadku adapter nie jest już konieczny.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/vks/public_html/080.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-sdhc-yum-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/080.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/080.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367